اخبار حوزه

برتری حوزه علمیه منصوریه شیراز در فعالیت‌های جهادی سطح استان

مدیر حوزه علمیه منصوریه شیراز از انتخاب حوزه علمیه منصوریه به‌عنوان حوزه برتر برادران و حوزه فاطمه الزهرا(س) به عنوان حوزه برتر خواهران در فعالیت‌های جهادی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه علمیه منصوریه شیراز، حجت‌الاسلام حمیدرضا حدائق ضمن اشاره به کسب عنوان برتر حوزه علمیه منصوریه و فاطمه الزهرا(س) در بحث فعالیت‌های جهادی در سطح استان از برگزاری همایش حوزه انقلابی، حوزه منتظر یاد کرد و اظهار داشت: همایش حوزه انقلابی، حوزه منتظر از زمان مرحوم آیت‌الله ایمانی رقم خورد و اکنون نیز در زمان نماینده ولی فقیه در فارس هم این مسیر خیر ادامه پیدا کرده که برای برپایی غرفه‌هایی در حاشیه این نمایشگاه از مدرسه علمیه منصوریه نیز به‌عنوان یکی از مدارس علمیه فعال در بخش جهادی، تهذیبی، فرهنگی و تبلیغی دعوت شد.

مسئول قرارگاه فرهنگی عمار در ادامه به اهداف تشکیل این قرارگاه اشاره کرد و افزود: فعالیت مبلغین در بخش تبلیغ، فرهنگی و تهذیبی بر روی جوانان و نوجوانان است که آغاز آن از کانون‌های فرهنگی مساجد شیراز بود و اکنون در ۲۵ نقطه از شهر شیراز فعالیت می‌کنند.

وی تصریح کرد: پس از راه‌اندازی کانون‌های فرهنگی عمار، بعد تبلیغ هفتگی بود که به عنایت مرجع عالیقدر آیت‌الله مکارم شیرازی صورت گرفت، این تبلیغ‌های هفتگی مستمراً ادامه دارد، حتی در ایام کرونایی نیز مبلغین جهادی با سختی و مرارت‌هایی که دارد هنوز تبلیغ دین را تعطیل نکرده اند.

مدیر مدرسه علمیه منصوریه خاطرنشان کرد: مبلغین گروه‌های تبلیغی و جهادی عمار اثرات مطلوبی را در روستاها برجای گذاشته‌اند، همچنین برخی از طلاب نیز که علاقه‌مند به بعد جهادی هستند، در این بخش فعالیت‌هایی ازجمله، مرمت حسینیه، مساجد و ساخت سرویس‌های بهداشتی و حمام را برای مناطق محرم داشته‌اند.

حجت‌الاسلام حدائق در ادامه به بعد کمک‌های مؤمنانه قرارگاه عمار پس از فرمایشات مقام معظم رهبری در این امر اشاره و اذعان کرد: یکی از برکات و آثار کمک های مؤمنانه این است که مردم می‌دانند روحانیت دغدغه مند و بی‌تفاوت نسبت به اوضاع‌واحوال آنان نیست، در این راستا قرارگاه تبلیغی عمار ۱۰ هزار بسته معیشتی را میان نیازمندان و آسیب دیدگان در ایام کرونا توزیع کرده است.

وی با تأکید بر اینکه ۱۰ هزار بسته معیشتی طی پنج مرحله توزیع‌شده است، بیان داشت: همچنین به همت بانیان خیر ۱۵ هزار پرس غذای گرم نیز میان نیازمندان توزیع شد و ضدعفونی معابر، منازل، حسینیه‌ها و مساجد از دیگر فعالیت‌های طلاب قرارگاه تبلیغی جهادی عمار بوده است.

مسئول قرارگاه تبلیغی عمار بابیان اینکه قرارگاه تبلیغی عمار داری ۱۵ گروه جهادی طلاب است،گفت: این گروه‌ها در ایام کرونایی مشغول به ضدعفونی در سطح شهر بودند که خاطرات بسیاری از آنان وجود دارد، درواقع این‌گونه فعالیت‌ها حس همدلی و برادری را در جامعه ایجاد می‌کند.

وی در پایان پرداخت کمک‌های نقدی را یکی دیگر از فعالیت‌های قرارگاه تبلیغی عمار برشمرد و مطرح کرد: به همت بانیان خیر در ایام کرونایی شش میلیارد ریال کمک نقدی به خانواده‌های آسیب‌دیده کرونا پرداخت‌شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 12 =

دکمه بازگشت به بالا