مراجع و علما

بازتاب سخنان رهبر معظم انقلاب در رسانه‌های عربی

سخنرانی امروز حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب بمناسبت سالروز قیام ۱۹ دی، به خصوص آن بخش از سخنان ایشان درباره «حضور منطقه‌ای ایران» بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های عرب زبان داشته است.

شبکه خبری المنار سخنان رهبر انقلاب درباره اقدامات آمریکا برای بی ثباتی در منطقه را برجسته کرده و از قول ایشان در تیتری نوشت: آمریکا بی‌ثباتی در منطقه را به نفع خود می‌بیند.

المنار با پوشش سخنرانی رهبر معظم انقلاب به بخش‌هایی از فرمایشات ایشان درباره آمریکا و نیز شهیدان سلیمانی و ابومهدی المهندس پرداخت و نوشت: امام خامنه‌ای گفت که ما به حمایت از متحدان و دوستانمان در منطقه پایبندیم.

این شبکه لبنانی در ادامه بخش‌هایی از سخنان مقام معظم رهبری درباره برجام و واکسن ایرانی را هم پوشش داد.

روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم این تیتر را که ایران هیچ عجله‌ای برای بازگشت واشنگتن به برجام ندارد و نیز ممنوعیت ورود واکسن ضد کرونا آمریکا و انگلیس را برجسته کرده است.

پایگاه خبری العهد لبنان این تیتر را برجسته کرد که ما ملزم به دفاع از کشورمان و حضورمان در منطقه هستیم. این رسانه همچنین بیانات مقام معظم رهبری درباره تحولات داخلی آمریکا، تمجید ایشان از لغو تعهداتی برجامی، شهیدان سلیمانی و ابومهدی المهندس و واکسن کرونا را بازتاب داد.

اسپوتنیک عربی روسیه هم ضمن پوشش بیانات مقام معظم رهبری به بخشی از بیانات ایشان مبنی بر اینکه سیاست‌های منطقه‌ای ایران تغییر نخواهد کرد را برجسته کرد.

خبرگزاری شفق نیوز عراق هم بخشی از بیانات مقام معظم رهبری درباره حمله موشکی به پایگاه عین الاسد پوشش داد و گزارش داد: آیت الله خامنه‌ای رهبر انقلاب ایران  امروز جمعه اعلام کرد که حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد در استان الانبار در غرب عراق در سال گذشته سبب خواهد شد که دشمن در محاسبات و تصمیمات خود در صورت هر حمله به ایران تجدید نظر کند.

شبکه المیادین لبنان هم بخشی از بیانات مقام معظم رهبری درباره سیاست منطقه ای ایران را برجسته کرد و تیتر زد: آیت الله خامنه‌ای: حضور ما در منطقه امنیت آنرا تقویت می‌کند و ما خواستار رفع تحریم‌های آمریکا هستیم.

شبکه روسیاالیوم روسیه توانمندی موشکی ایران برای دفاع از کشور را برای بازتاب سخنان رهبر انقلاب برگزید.

روسیاالیوم همچنین بخش‌هایی از بیانات رهبری درباره حضور منطقه‌ای ایران، برجام، غنی سازی 20 درصد و ضرورت رفع تحریم‌ها را هم پوشش داد.

شبکه العربیه هم گزارش داد: رهبر ایران اعلام کرد که مصالحه با غرب ثبات به همراه نخواهد آورد. این رسانه سعودی بخش‌هایی از بیانات رهبری درباره افزایش غنی سازی را هم پوشش داد.

العرب الیوم هم آن بخش از بیانات مقام معظم رهبری را برجسته کرد که تصمیم افزایش غنی سازی تصمیمی درست بوده است.

روزنامه الشرق الاوسط هم آن بخش از بیانات رهبری درباره ممنوعیت ورود واکسن کرونا از آمریکا و انگلیس را تیتر کرد.

العربی الجدید هم گزارش داد: آیت‌الله خامنه ای استراتژی تهران را در قبال بایدن تشریح کرد و گفت: ما درباره موشک‌ها یا تغییر سیاست‌های منطقه‌ای گفت‌وگو نخواهیم کرد.

شبکه اسکای نیوز عربی هم بخشی از بیانات مقام معظم رهبری درباره برجام را پوشش داد.

منبع
تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + پنج =

دکمه بازگشت به بالا