اخبار

اعزام 334 نفر از مددجویان امداد فارس به مشهد مقدس

از ابتدای سال تاکنون 334 نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امدادفارس در قالب اردوهای سراسری و شوق زیارت به مشهد مقدس اعزام شدند.
مرتضی موصلی، مدیر کل امداد فارس از اعزام اولین گروه مددجویان دانش آموز و دانشجوی تحت حمایت استان به مشهد مقدس در قالب اردوهای سراسری خبر داد.
او با بیان اینکه ما در امداد نگاه صرفا معیشتی نداریم، گفت: مشکلات افراد قبل از اینکه ریشه اقتصادی داشته باشد ؛ در بسیاری موارد ریشه فرهنگی دارد.ما در امداد با نگاهی فرهنگی به افراد و مسائلی همچون تفکر، اندیشه وی به دنبال توانمندی فرهنگی مددجویان هستیم.
موصلی در ادامه افزود: برگزاری اردوهای زیارتی و تفریحی در کنار آموزش های نظری و کلاس های اعتقادی می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.
مدیرکل امداد فارس خاطرنشان کرد: اعزام مددجویان در گروه های مختلف مخاطب به اردوهای زیارتی می تواند موجب تحول ذهنی و قلبی فرد شود.
او با بیان اینکه در 2 سال گذشته به دلیل شیوع بیماری کرونا بسیاری از برنامه های حوزه فرهنگی یا برگزار نمیشد یا به صورت مجازی بود؛ افزود: برگزاری این اردوها می تواند از جنبه سیاحتی تاثیر بسزایی در تقویت روحیه دانش آموزان و دانشجویان داشته باشد و به آنان کمک کند تا در کنار یکدیگر با فرهنگ های مختلف اشنا شوند.
موصلی خاطر نشان کرد: جمعه سوم تیرماه اولین گروه مددجویان شامل120 نفر(40 دانش آموز پسر و 80 دانشجوی دختر) تحت حمایت کمیته امداد فارس در قالب اردوهای سراسری به مشهد مقدس اعزام می شوند.شایان ذکر است در سه ماهه اول امسال نیز 214 نفر از مددجویان استان در قالب شوق زیارت که تماما با همت خیرین انجام می شود؛ به مشهد مقدس اعزام شدند.
مدیر کل امداد فارس در پایان یادآور شد: سهم استان فارس در سه ماهه دوم سال 1401 جهت اعزام به اردوهای سراسری مشهد مقدس 520 نفر است.
انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =

دکمه بازگشت به بالا