اخبار حوزهحوزه علمیه

آیین عمامه گذاری جمعی از طلاب مدرسه منصوریه شیراز برگزار شد

به مناسبت فرارسیدن میلاد حضرت امیرالمومنین(ع) آیین عمامه گذاری جمعی از طلاب مدرسه علمیه منصوریه شیراز برگزار شد.

 آیین عمامه گذاری جمعی از طلاب مدرسه منصوریه شیراز به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه علمیه منصوریه شیراز، آیین عمامه گذاری جمعی از طلاب مدرسه منصوریه پیش از ظهر امروز به مناسبت فرارسیدن میلاد حضرت امیرالمومنین(ع) با حضور مدیر حوزه علمیه فارس، مدیرکل تبلیغات اسلامی این استان و جمعی دیگر از مسئولان برگزار شد.

حضرت استاد حاج شیخ علیرضا حدائق، مسئول مدارس علمیه منصوریه، مولی الموحدین و خاتم الانبیا در این مراسم ضمن تبریک ولادت امیرالمومنین(ع) اظهار کرد: خداوند را شکر می کنیم که در مسیر سربازی امام زمان(عج) قرار گرفته ایم.

وی در ادامه با تصریح اینکه بهترین نصیحت در آغاز ملبس شدن طلاب به لباس روحانیت کلامی از امیرالمومنین(ع) است، که باید برنامه زندگی طلاب تازه ملبس شده باشد، اضافه کرد: هنگامی امیرمومنان(ع) می فرمایند، نصیحت علما به یکدیگر به سه بخش تقسیم می شود، کسانی که بین خود و خدا را اصلاح می کنند خدا نیز میان این افراد و مردم را اصلاح می کند،

مسئول مدرسه علمیه منصوریه با تاکید بر اینکه برای تقرب به خدا باید وقت گذاشت، عنوان کرد: اگر در جایی واگذار به خود می شویم در واقع خداوند را جا گذاشته ایم، لذا قاعده این که بین خود و خدای خود را اصلاح کنیم، همانطور که امام(ره) میان خود و خدای خود را اصلاح کرده بود که خداوند هم میان امام و مردم را اصلاح کرد.

وی خطاب به طلاب تازه ملبس شده خاطرنشان کرد: اگر خوب سربازی کنیم خداوند نیز به خوبی خدایی می کند، در جایگاه رفیع روحانیت تربیت اخروی مردم را بر عهده دارید، باید به فکر آخرت باشیم.

حضرت استاد حاج شیخ علیرضا حدائق افزود: امیرالمومنین(ع) همچنین می فرماید باطن های خود را درست کنید تا خداوند ظاهرتان را درست کند، همچنین طلاب باید به خوبی درس بخوانند و بندگی خداوند را انجام دهند، برخی وجود دارند که آیت الله شده اند اما در جای دیگر کفر می گویند، این کار به دلیل این است که شرط بندگی را نداشته است، باید دلسوز آخرت باشید.

وی گفت: لباس روحانیت نماد تبلیغ دین و پر مسئولیت است، ملبس شدن به لباس روحانیت فرصت خوبی برای خدمت به مردم است، جامعه امروز نیاز به مبلغان و روحانیون که در خدمت مردم هستند دارد، برخی در میان مردم قدر شناس و برخی ناسپاس هستند اما اصل خداوند است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =

دکمه بازگشت به بالا