سیاسیمراجع و علما

آیت الله العظمی مکارم: گرانی و وضعیت نابسامان کنونی را ساماندهی کنید/ این چه قدرتی است که می‌تواند در مقابل قانون بایستد؟!

ایت الله مکارم

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با انتقاد از عدم نظارت در بازار از سوی دولت اظهار کردند: چرا کالاهای اساسی با ارز دولتی وارد می شود، اما بر اساس ارز آزاد به فروش می رسد؟ چرا کنترلی در این زمینه از سوی دولت صورت نمی گیرد؟ این چه قدرتی است که می تواند در مقابل قانون بایستد؟

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، حضرت آیت الله مکارم شیرازی در دیدار کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی که امروز در قم برگزارشد، با انتقاد از گرانی های اخیر خواستار ساماندهی وضعیت نابسامان کنونی شده و بر لزوم تدبیر و برنامه ریزی مسئولان در این راستا شدند.

ایشان با ابراز خرسندی از خودکفایی کشور در برخی زمینه های مربوط به کشاورزی گفتند: امیدواریم در بخش‌های باقی مانده نیز به خودکفایی برسیم.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی همچنین خواستار بررسی کارشناسانۀ مساله محصولات تراریخته در کشور به منظور تبیین مضرات آن شدند و در این راستا دستوراتی را خطاب به وزیر جهاد کشاورزی بیان کردند.

ایشان با انتقاد از عدم نظارت در بازار از سوی دولت اظهار کردند: چرا کالاهای اساسی با ارز دولتی وارد می شود، اما بر اساس ارز آزاد به فروش می رسد؟ چرا کنترلی در این زمینه از سوی دولت صورت نمی گیرد؟ این چه قدرتی است که می تواند در مقابل قانون بایستد؟

ایشان خاطرنشان کردند: وزارت کشاورزی از وزارت خانه هایی است که با زندگی مردم ارتباط بسیاری دارد و هر گونه تغییری در آن، در زندگی مردم تأثیر ایجاد می کند؛ این وزارتخانه باید قوی باشد، دست دلال ها را از واسطه گری قطع کند و متخلفان را شناسایی و به قوه قضاییه تحویل دهد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی بخشی از گرانی های افسارگسیخته را نتیجه بی انصافی برخی از کسبه دانسته و فرمودند: برخی کسبه اجناس خود را با نرخ دلار بالا می برند، اما نرخ ارز که پایین آمد، جنس خود را ارزان نمی کنند؛ تا زمانی که جلوی این افراد گرفته نشود اوضاع تغییری نخواهد کرد.

معظم له با اشاره به اینکه مبارزه با فساد، نیازمند فرهنگ سازی است، ابراز داشتند: در این زمینه صدا و سیما موظف است با وزارت جهاد کشاورزی نهایت همکاری را داشته باشد.

این مرجع تقلید با تأکید بر اینکه حل مشکلات اجتماعی نیازمند این است که همه مسئولان وظایف خود را به بهترین وجه انجام دهند، یادآور شدند: امروز بسیاری از مسائل همچون سوء استفاده های چندهزار میلیاردی یا واردات اقلام لوکس بدون هماهنگی و دست داشتن با برخی افراد امکان پذیر نیست؛ مبارزه با فساد چیزی نیست که یک نفر بتواند کاری کند، بلکه باید همۀ مسئولان به صورت هماهنگ و با کمک یکدیگر مشکلات را حل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + سه =

دکمه بازگشت به بالا