حوزه علمیه

آیت الله اعرافی در پیام تسلیتی: خدمات آیت الله یزدی به اسلام، انقلاب و حوزه علمیه ماندگار و فراموش ناشدنی است/ حوزه های علمیه پنج شنبه تعطیل شد

مدیرحوزه‌های علمیه با صدور پیامی ضمن اعلام تعطیلی حوزه های علمیه در روز پنج شنبه، ارتحال عالم ربانی و مجاهد خستگی ناپذیر آیت الله محمد یزدی رئیس شورای عالی جامعه مدرسین را تسلیت گفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه علمیه منصوریه، مدیرحوزه‌های علمیه با صدور پیامی ارتحال عالم ربانی و مجاهد خستگی ناپذیر آیت الله محمد یزدی رئیس شورای عالی جامعه مدرسین را تسلیت گفت که متن آن به این شرح است:

انا لله و انا الیه راجعون

خبرارتحال فقیه مجاهد و اندیشمند شجاع مرحوم آیت الله آقای حاج شیخ محمد یزدی (قدس الله نفسه الزکیه) برای حوزه‌های علمیه بویژه حوزه علمیه قم و همه علاقمندان به اسلام و انقلاب اسلامی سنگین و مایه تأسف شدید شد.

آن فقید سعید چهره تابناکی بود که در سال های ممتد ازپشتوانه های استوار انقلاب اسلامی و ازیاران فداکار امام خمینی (ره) و رهبری معظم انقلاب اسلامی( مدظله العالی) بشمار می آمد و جانفشانی و فداکاری و پیشگامی ایشان از آغاز نهضت اسلامی و خدمات ارزنده آن عالم فرزانه به اسلام و انقلاب و مردم شریف ایران و قم در مسندهای گوناگون حوزوی، علمی، فرهنگی، تقنینی و قضائی و در جایگاه های مهم شورای نگهبان و ریاست مجلس خبرگان رهبری و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و شورای عالی حوزه های علمیه،ماندگار و فراموش ناشدنی است.

فضیلت های اخلاقی و روح انقلابی و بصیرت سیاسی و تلاش اجتماعی ایشان برای همگان بویژه طلاب و فضلای حوزه درس آموز و الهام بخش خواهد بود.

فقدان آن دانشمند پارسا و با اخلاص را به مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و مراجع عظام تقلید (دامت برکاتهم) و حوزه‌های علمیه و مردم شریف ایران و قم و بیت شریف ایشان تسلیت و تعزیت عرض می کنم و علو درجات، رضوان الهی و حشر با اولیای الهی و شهدای سرافراز را برای ایشان و صبر جمیل و اجر جزیل برای بازماندگان محترم از خداوند مهربان خواستارم.

به پاس مجاهدت های عالمانه بیش از نیم قرن این مجاهد بصیر و بزرگداشت این شخصیت، حوزه‌های علمیه روز پنجشنبه۲۰ آذر ماه ۱۳۹۹ تعطیل می باشد.

علیرضا اعرافی
مدیر حوزه های علمیه

۱۹ آذر ماه سال ۱۳۹۹
۲۳ ربیع الثانی سال ۱۴۴۲

قرارگاه عمار حوزه علمیه منصوریه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 1 =

دکمه بازگشت به بالا