سیاسیمراجع و علما

آیت‌الله نوری همدانی: وجود دلالان و واسطه‌ها ازجمله معضلات کشور است

مرجع تقلید شیعیان بابیان اینکه وجود دلالان و واسطه‌ها ازجمله معضلات کشور است، گفت: با بالا و پایین آمدن قیمت ارز محصولاتی که در داخل کشور تولید می‌شود گران می‌شود که به نظر می‌رسد در این زمینه نظارت کمرنگ است.

آیت‌الله نوری همدانی مرجع تقلید شیعیان ظهر امروز در دیدار وزیر صنعت معدن و تجارت که در دفتر معظم له برگزار شد، اظهار داشت: وجود دلالان و واسطه‌ها ازجمله معضلات کشور است.

وی افزود: متأسفانه بسیاری از کالا‌ها به‌ویژه محصولات کشاورزی با خواست و میل دلال‌ها قیمت‌گذاری می‌شود درحالی‌که کشاورزان و تولیدکنندگان از سود آن بی‌بهره می‌مانند، اگر اجناس به همان قیمت تعیین‌شده اولیه به دست مردم برسد،‌ وضعیت بهتر خواهد بود اما واسطه‌ها باعث افزایش قیمت اجناس می‌شوند.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به نقش نسل جوان در پیشرفت کشور بیان کرد: باید جوانان کشور به‌ویژه فارغ‌التحصیلان دانشجویی به آینده خود امیدوار باشند و بدانند در هر مقطعی شغل مناسب خواهند داشت.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه عنوان کرد: شما که حوزه صنعت در اختیارتان است بسیار وظیفه مهمی بر عهده‌دارید، امید است همان‌طور که در فکر مردم هستید و خدمت می‌کنید در انجام کارهای خود موفق باشید.

آیت‌الله نوری همدانی تصریح کرد: نوسانات قیمت ارز ازجمله  مشکلات کشور است چون با بالا و پایین آمدن قیمت ارز محصولاتی که در داخل کشور تولید می‌شود گران می‌شود که به نظر می‌رسد در این زمینه نظارت کمرنگ است.

وی با اشاره به نقش و جایگاه مردم در انقلاب اسلامی ادامه داد: ستون دین مردم هستند، در جنگ تحمیلی مردم جان دادند و از اسلام دفاع کردند، اگر حادثه‌ای پیش آید همین مردم هستند که از مملکت خود دفاع می‌کنند،‌ مسئولین باید از جایگاه خود به وظیفه‌ای که در برابر مردم‌دارند به بهترین شکل عمل کنند.

مرجع تقلید شیعیان بابیان اینکه موضوع قیمت در بازار بسیار مهم است، خاطرنشان کرد: وقتی افراد کارشناس در هر حوزه‌ای قیمت کالاها را مشخص می‌کنند همه باید به همان قیمت بفروشند، اما گاهی مشاهده می‌شود در برخی جاها قیمت‌ها باهم متفاوت است، باید نرخ‌ها ارزان باشد و مردم در رفاه زندگی کنند.

منبع
تسنیم
قرارگاه عمار حوزه علمیه منصوریه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 17 =

دکمه بازگشت به بالا