اقتصادیدیگر رسانه‌ها| شبکه های اجتماعی

آقای جهانگیری؛ مستحضر هستید قیمت دلار لحظه ای عوض می شود!؟

روزنامه اعتماد در مطلبی با عنوان «بازگشت روند افزایشی به بازار ارز» نوشت: «تقریبا یک ماه مانده به پایان سال کرونایی 1399 نرخ دلار به روند ریزشی خود بعد از 3 هفته پایان داده و حالا به کانال 26 هزار تومان وارد شده است. معامله‌گران بازار ارز می‌گویند هدف بعدی نرخ دلار، رسیدن به محدوده مقاومتی 27.5 هزار تومان است و پیش‌بینی می‌شود اگر در روزهای آینده بازگشت نرخ ارز به کانال 25 هزار تومانی رخ ندهد؛ دلار به عنوان ارز پیش رو بازار بار دیگر روند افزایشی به خود بگیرد».

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت: « نرخ دلار در هفته‌های پایانی آذر ماه به بالای 30 هزار تومان نیز رسید؛ ‌اما همزمان با تغییر قدرت در امریکا و افزایش خوش‌بینی‌ها نسبت به رفع تحریم‌ها، فضای روانی بازار ارز دستخوش تحولاتی شد و قیمت دلار تا 22 هزار تومان نیز کاهش پیدا کرد…اما با فروکش کردن این خوش‌بینی‌ها حالا قیمت دلار به کانال 26 هزار تومانی یورش برده است».

نباید پافشاری کنیم که آمریکا اول تحریم‌ها را بردارد! / آقای جهانگیری؛ مستحضر هستید قیمت دلار لحظه‌ای عوض می‌شود!؟

دولت روحانی، دلار را با نرخ حدود 3 هزارتومان تحویل گرفت. اما در همین دولت قیمت دلار تا آستانه 32 هزارتومان نیز افزایش یافت.

اسحاق جهانگیری- اردیبهشت ۹۶- در مقطعی که به عنوان «کاندیدای پوششی» در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری حاضر شده بود، گفت: «اگر ما پیروز بشویم دیگر هیچکس در ایران سرگرسنه زمین نخواهد گذاشت و هیچ کارتن خوابی دیگر نخواهد بود ….ملت! یادتان رفته قیمت دلار لحظه ای عوض می شد…امروز دیگر کسی از گرانی و تورم حرفی نمی‌زند… چون کاری شد کارستان. رئیس‌جمهور خودش وقت گذاشت. رونق شروع شده، ما به همه اهداف‌مان در برجام رسیدیم. ما ایران‌هراسی را به ایران‌دوستی تبدیل کردیم. ما ریسک‌های مهمی را از ایران دور کردیم. دنیا عاشق کار کردن با ایران شده. هجوم شرکت‌های غربی و شرقی به ایران برای کارکردن آغاز شده است… من به عنوان یک مدیر جهادی این حرف‌ها را می‌زنم. من جهادگرم».

جهانگیری همچنین در هفته های گذشته- 5 بهمن 99- گفت: «زمستان تمام شد و روسیاهی ماند برای کسانی که به جای کمک به دولت سعی کردند با زبان و اقداماتشان چوب لای چرخ بگذارند…روزهای بهاری خوبی در پیش رو خواهیم داشت».

اما به فاصله کمتر از یک ماه، قیمت اقلام مختلف از جمله مرغ و تخم مرغ به صورت قابل توجهی افزایش یافت و قیمت دلار نیز پرواز کرد!

متاسفانه برخی اظهارات دولتمردان، بجای آنکه مصداق امیدآفرینی باشد، نشانه ای از شعارزدگی است. با کمال تأسف باید گفت که دولت آقای روحانی در حوزه اقتصادی به هیچ عنوان نتوانسته کارنامه خوبی ارائه دهد.

اکنون قیمت دلار لحظه ای عوض می شود، اما گویا آقای جهانگیری در این خصوص هیچ اظهارنظری ندارد!

اسحاق جهانگیری- اردیبهشت ۹۶- در جریان رقابت های انتخابات ریاست جمهوری خطاب به دیگر کاندیداها گفت: «ملت ایران گوششان از این شعارها پر است، برنامه چیز سختی است اما شعار ساده است».

منبع
مشرق
قرارگاه عمار حوزه علمیه منصوریه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا