دیگر رسانه‌ها| شبکه های اجتماعی

آذری جهرمی نوشت: اگر مشغول حساب گناه‌های من هستید، ثواب‌ها را هم بشمارید

یکی از منتقدان وزیر ارتباطات پیامی را درباره آفات فضای مجازی به او فرستاد و آذری جهرمی هم با انتشار پستی به این نقد پاسخ داد.

گسترش استفاده از اینترنت در بین مردم و حضور در شبکه‌های اجتماعی در کنار خوبی‌ها و فایده‌هایی که دارد، ممکن است مشکلاتی را نیز برای کاربران بوجود بیاورد از جمله سواستفاده‌های مالی، تجاوز به حریم خصوصی و …

این روزها که شیوع ویروس کرونا آموزش‌ها را مجازی کرده باعث شده کودکان و نوجوانان به بهانه درس خواندن در شبکه‌های اجتماعی عضو شوند و خطراتی برایشان بوجود بیاید و آن‌ها را درگیر مشکلاتی کند که تا مدت‌ها تاثیراتش را در زندگیشان به جا بگذارد.

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار پستی در فضای مجازی به انتقاد یکی از منتقدانش پاسخ داد و نوشت:

” یکی از منتقدان پر و پا قرص همیشگی، پیام داده بود: آقای جهرمی! ما شما را شریک هر گناهی می‌دانیم که در فضای مجازی صورت می‌گیرد. به فکر پاسخگویی در قیامت باشید!

پاسخ دادم: پروردگار است که حساب ثواب و گناه را دارد، که او در جایگاه عدل نشسته است. اما جنابعالی اگر مشغول حساب گناهان بنده‌اید، لطفا ثواب صله ارحام مجازی، ثواب برگزاری کلاس‌های آنلاین مدارس، دانشگاه‌ها و حوزه‌ها؛ ثواب خدمات سلامت عمومی از راه دور برای مردم؛ ثواب برگزاری مراسم‌های مجازی مذهبی در ایام شهادت و ولادت ائمه اطهار، اعیاد مذهبی و ایام فاطمیه، ثواب برقراری عدالت در ارتباطات و توسعه روستایی و مهمتر از همه ثواب ایجاد بستر کسب‌ و کار حلال برای مردم، به ویژه جوانان، در فضای مجازی را هم به حساب ما بگذارید!

حالا کفه ترازویتان را نگاه کنید.

البته یقین داشته باشید برای دفع آفت، کم نمی‌گذاریم، فقط در یک موردش بساط بخت‌آزمایی‌ها و ستاره‌مربع‌ها و قمار چند هزار میلیاردی رو به هم زدیم. حالا اینکه این را به حساب کدام می‌گذارید با شما.

ضمنا به فرض صحت استدلالتان، آیا در فضای حقیقی هم معتقد به این مبحث هستید؟ گناهان بسیار زیادتری هر روز در فضای حقیقی هم به وقوع می‌پیوندد، آن‌جا به کدام حساب می‌زنید؟

این بنده امیدش به رحمت خداوند بزرگ است؛ نه قضاوت بنده دیگرش!”

در ادامه پست وزیر را مشاهده می کنید:

اگر مشغول حساب گناه‌های من هستید، ثواب‌ها را هم بشمارید

منبع
yjc
قرارگاه عمار حوزه علمیه منصوریه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − دوازده =

دکمه بازگشت به بالا